Teraz większość ludzi wykorzystuje bransoletki jako ozdoby. Często są one robione jako prezent na urodziny itp. Uważano, że bransoletki nie można sprzedawać, ale teraz bardzo łatwo możemy je znaleźć w sklepach internetowych.
Bransoletki są noszone zarówno jak i przez kobiety tak i przez mężczyzn. Więc czasami są robione parne bransoletki. Zazwyczaj są one albo bardzo podobne, a czasami nawet identyczne. Bransoletki można założyć na spacer, na randkę, zwykłe wyjście z domu. Są też tacy co w ogóle ich nie zdejmują.
Bransoletki z muliny to nic innego jak setki supełków.
Istnieją ich cztery rodzaje. Na zdjęciach zobaczycie jak je się robi oraz jak są zaznaczane na schematach.
W prawo:
Prawą nitką robimy pętelkę, oplatamy lewą nitkę i zaciągamy. Powtarzamy dwa razy. Na końcu nitki zamieniły się miejscami.
W lewo
Lewą nitką robimy pętelkę, oplatamy prawą nitkę i zaciągamy. Powtarzamy dwa razy. Na końcu nitki zamieniły się miejscami. Widzimy, że jest on odwrotnością supełka w prawo.
Zwrotny w prawo
Pierwsza część tego supełka to połowa supełka w lewo, druga - połowa supełka w prawo. Na końcu nitki zostają na tym samym miejscu.
Zwrotny w lewo
Z kolei ten supełek jest odwrotnością supełka zwrotnego w prawo. Jego pierwsza część to połowa supełka w prawo, druga - supełka w lewo. Na końcu nitki zostają na tym samym miejscu.
Istotne jest to, że wszystkie supełki są robione podwójnie. Większość początkujących ludzi robi supełki pojedyńcze. Wtedy bransoletka się skręca i nie wychodzi taka ładna.
Wydaje się bardzo proste, lecz by mieć idealnie równe bransoletki trzeba nauczyć się zawiązywać wszystkie supełki z jednakową siłą. Nie za mocno, bo wtedy bransoletka będzie twarda i nie można będzie jej nosić, a także nie za luźno, bo wtedy będzie dziurawa. Trzeba znaleźć idealny środek. Będziecie wtedy zadowoleni każdą swoją pracą i będzie to dla was sama przyjemność.
A jak wy zaczęliście robić bransoletki? Dzielcie się swoimi historiami w komentarzach ;).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz