11 lip 2015

O bransoletkach i twoje pierwsze supełki.

Pomysł stworzenia bransoletek z muliny został zapożyczony przez hippisów od Indian z Ameryki Północnej i został wykorzystany jako symbol przyjaźni - po wymienieniu się bransoletkami Indianie uważali się za przybranych braci. Uważano także, że ten kto dostał bransoletkę z muliny powinien ją nosić póki się nie porwie. Czasami wykorzystywano je zamiast obrączek. Te bransoletki były robione jednakowo i para wymieniała je między sobą.

Teraz większość ludzi wykorzystuje bransoletki jako ozdoby. Często są one robione jako prezent na urodziny itp. Uważano, że bransoletki nie można sprzedawać, ale teraz bardzo łatwo możemy je znaleźć w sklepach internetowych.

Bransoletki są noszone zarówno jak i przez kobiety tak i przez mężczyzn. Więc czasami są robione parne bransoletki. Zazwyczaj są one albo bardzo podobne, a czasami nawet identyczne. Bransoletki można założyć na spacer, na randkę, zwykłe wyjście z domu. Są też tacy co w ogóle ich nie zdejmują.

Bransoletki z muliny to nic innego jak setki supełków.

Istnieją ich cztery rodzaje. Na zdjęciach zobaczycie jak je się robi oraz jak są zaznaczane na schematach.

W prawo:

Prawą nitką robimy pętelkę, oplatamy lewą nitkę i zaciągamy. Powtarzamy dwa razy. Na końcu nitki zamieniły się miejscami.

W lewo

Lewą nitką robimy pętelkę, oplatamy prawą nitkę i zaciągamy. Powtarzamy dwa razy. Na końcu nitki zamieniły się miejscami. Widzimy, że jest on odwrotnością supełka w prawo.

Zwrotny w prawo

Pierwsza część tego supełka to połowa supełka w lewo, druga - połowa supełka w prawo. Na końcu nitki zostają na tym samym miejscu.

Zwrotny w lewo

Z kolei ten supełek jest odwrotnością supełka zwrotnego w prawo. Jego pierwsza część to połowa supełka w prawo, druga - supełka w lewo. Na końcu nitki zostają na tym samym miejscu.

Istotne jest to, że wszystkie supełki są robione podwójnie. Większość początkujących ludzi robi supełki pojedyńcze. Wtedy bransoletka się skręca i nie wychodzi taka ładna.

Wydaje się bardzo proste, lecz by mieć idealnie równe bransoletki trzeba nauczyć się zawiązywać wszystkie supełki z jednakową siłą. Nie za mocno, bo wtedy bransoletka będzie twarda i nie można będzie jej nosić, a także nie za luźno, bo wtedy będzie dziurawa. Trzeba znaleźć idealny środek. Będziecie wtedy zadowoleni każdą swoją pracą i będzie to dla was sama przyjemność.

A jak wy zaczęliście robić bransoletki? Dzielcie się swoimi historiami w komentarzach ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz